Licencjonowanie SQL Server 2019. Kalkulator licencyjny. Jak liczyć wymagane licencje na rdzeń.


Kalkulator licencyjny dla SQL Server 2019
Photo by panumas nikhomkhai on Pexels.com

SQL Server licencjonowany jest w modelu „na rdzeń” lub w wyjątkowych sytuacjach w modelu „server + CAL”. Nabywając licencje na rdzeń możesz zdecydować czy wolisz licencjonować produkt według rdzeni fizycznych na serwerze czy według wirtualnych środowisk systemu operacyjnego. Niezależnie od tego którą opcję wybierzesz warto wiedzieć jak liczyć ilość potrzebnych licencji. Zgodnie z dokumentem „Product terms” liczba potrzebnych licencji jest równa liczbie rdzeni fizycznych lub rdzeni wirtualnych z zastrzeżeniem wymogu posiadania minimum czterech licencji na każdy procesor fizyczny lub wirtualne środowisko systemu operacyjnego.

W kolejnym newsletterze do którego możesz zapisać się na stronach AkademiaLicencjonowania.pl otrzymasz dostęp do kalkulatora licencyjnego pomagającego prawidłowo wyliczyć ilość potrzebnych licencji SQL Server 2019 licencjonowanego w modelu na rdzeń. Newsletter będzie wysłany w czwartek 3 grudnia 2020.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Licencjonowanie, Software Assets Management. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s