Jak zakupić Software Assurance, które będzie ważne na 4 lata.


Kolejne pytanie z życia wzięte: Jak kupić Software Assurance, które będzie obowiązywało 4 lata?

Teoretycznie większość umów grupowych (OV, OVS, EA, EAS, Select Plus ) zawierana jest na okres 3 lat. Jednakże możliwe są następujące rozwiązania:

  1. Otwarcie nowej umowy OPEN (zawierana jest na okres 2 lata) i zakupienie w niej licencji z Software Assurance, a po zakończeniu umowy OPEN niezwłoczne otwarcie nowej umowy OPEN na kolejne 2 lata, wykupując tylko samo SA jako kontynuację poprzedniego pakietu L+SA. Da to klientowi 4 letnie Software Assurance. W tej sytuacji ważne jest jednak aby kupując L+SA otworzyć nową umowę OPEN. Gdyby pakiet L+SA był dokupiony w ramach istniejącej umowy OPEN, to byłby on ważny nie 2 lata, lecz tak długo ile czasu pozostało do daty zakończenia umowy OPEN.
  2. Otwarcie nowej umowy EA lub (jeżeli klient wymaga standaryzacji w zakresie produktów platformy i chce posiadać licencje na własność) na okres 3 lat. Następnie konieczne będzie rozszerzenie umowy o 1 rok, co da łącznie 4 lata obowiązywania SA.
  3. Umowa OV Company-Wide, OV–Non Company Wide. OVS może być odnowiona tylko na okres 3 lat. Więc opcja z pkt. 2 nie może być zastosowana. Jednakże jednak do końca umowy pozostaje 1 rok, to zakupienie SA w ostatnim roku (na 1 rok) + przedłużenie umowy na 3 lata dam klientowi 4 letnie Software Assurance.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Licencjonowanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s