Windows 7 OEM – atrybuty legalności


Odwiecznym pytanie, jakie zadają sobie osoby kupujące oprogramowanie, jest to co należy "trzymać" aby oprogramowanie mogło zostać uznane za legalne.

Poniżej przytaczam zapis, co mówi na ten temat EULA do WIndows 7 Professional:

Oryginalny dowód posiadania licencji.

Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie na komputerze, dysku lub innym nośniku, fakt posiadania licencji na to oprogramowanie potwierdza oryginalna etykieta Certyfikatu Autentyczności Microsoft wraz z oryginalną kopią oprogramowania. Aby etykieta była ważna, musi być przyklejona do komputera lub znajdować się na opakowaniu oprogramowania dostarczonym przez producenta urządzenia lub osobę bądź firmę instalującą oprogramowanie. Etykieta dostarczona oddzielnie jest nieważna. Aby potwierdzić prawo do używania oprogramowania, należy zachować etykietę na komputerze lub opakowaniu. Jeśli komputerowi towarzyszy więcej niż jedna oryginalna etykieta Certyfikatu Autentyczności, Licencjobiorca może używać wersji oprogramowania określonych na etykietach.

Czyli zgodnie z EULA, musimy posiadać:

· Certyfikat Autentyczności (COA) naklejony na komputerze lub opakowaniu,

· Oryginalną kopię oprogramowania

aby wykazać, że to oprogramowanie jest legalne.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Licencjonowanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Windows 7 OEM – atrybuty legalności

  1. Hast pisze:

    Pytanie odnosnie fragmentu "lub na opakowaniu"Czy mozna wysnuc wniosek iz udowodnie legalnosc windows 7 jezeli okaze nosnik wraz z opakowaniem(na ktorym znajduje sie COA)?Brzmi to tak jakby nie bylo koniecznosci nalepiania etykiet COA na obudowy komputerow.

  2. Sebastian pisze:

    W chwili obecnej nie mam dostępu do EULA dla system builderów. Według ostatniej jaka posiadam, jest obowiązek naklejania COA na komputer przez System Buildera, który dostarcza OEM do klienta końcowego. Na pudełku przekazujemy COA w przypadku zamkniętego pakietu dla System Buildera. Po otwarciu pakietu dla System Buildera mamy już obowiązek preinstalacji i naklejenia naklejki. Podsumowujac – użytkownik końcowy będzie miał zawsze naklejkę na obudowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s