System Center Configuration Manager (SCCM) – błąd ID 7404


Kilka dni temu postawiłem laboratoryjną instalację SCCM 2007 R2. Doinstalowałem do niego wszystkie możliwe poprawki. Instalacja odbyła się na Windows 2008 Server Enterprise English, też z wszystkimi możliwymi aktualizacjami. Jako serwer bazodanowy do SCCM użyłem SQL Server 2008 Enterprise Edition. Po zakończeniu instalacji jak zwykle zaglądam do logów, aby upewnić się, że wszystko przebiegło bezbłędnie. Znalazłem tam kilka drobnych błędów, z którymi w miarę szybko się uporałem. Został mi jeszcze jeden:

ID 7404, SRS is not installed or properly configured on SRS Reporting point server ….

Hmm, sprawdzam konfigurację – wszystko wydaje się OK. Na wszelki wypadek odinstalowałem rolę SRS i instaluję ponownie, bacząc co zaznaczam i wybieram. Niestety efekt taki sam – znowu te same wpisu w logach.

Poszukałem co na ten temat wie Microsoft. Okazuje się, że wie dużo – patrz KB957576 (http://support.microsoft.com/kb/957576)

This error does not affect the functionality of reports. However, it generates a false notification for administrators who actively monitor the health and status of their site servers. These errors can prevent the system from effectively alerting when the reporting service is actually down or misconfigured.

Czyli błąd który widziałem, nie jest błędem. Uff, znowu nic nie zepsułem.

Jeżeli i Ciebie spotkała ta sytuacje, dostępny jest na życzenie hotfix, powodujący, czy komunikaty o błędzie nie będą się pojawiały w logach – jak go pozyskasz dowiesz się z KB które przywołałem http://support.microsoft.com/kb/957576

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii SCCM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s